Marktinformatie
17-08-2010
Gisteren heeft demissionair Jan Kees de Jager van Financien een plan naar de Tweede Kamer gestuurd waarin staat dat De Nederlandsche Bank een interventie team krijgt dat snel kan ingrijpen als er een faillissement dreigt bij banken. Daarnaast mag Nout Wellink zich niet meer als kandidaat opstellen voor een nieuwe termijn als directeur van de DNB. p>
De Japanse economie groeit slechts 0,1% in het tweede kwartaal in vergelijking met 1,1% in het eerste kwartaal. De groei is 0,5% lager dan analisten hadden verwacht. In vergelijking met de Eurozone en de VS blijft de groei in Japan achter.
Als grootste oorzaak voor de magere groei in Japan wordt de dure yen genoemd. Op 11 augustus bereikte de yen sinds juli 1995 een record hoogte van 84,73 tegenover de dollar. De Japanse overheid zal proberen om een verdere stijging tegen te gaan.
China heeft Japan als tweede grootste vermogensmarkt van de wereld gepasseerd. China werd vorig jaar al de grootste consumentenmarkt voor auto's (in plaats van de VS). Verwacht wordt dat tussen 2020 en 2025 de Chinese economie ook de Amerikaanse economie verslaat
De 6-maands Euribor is onveranderd gebleven op 1,15. De 10-jaars swaprente is met 9 basispunten gedaald naar 2,56.p>
In het onderstaande bestand, vindt u de marktdata van vandaag op het gebied van onder andere de geld- en de kapitaalmarkt.Heeft u behoefte aan meer informatie over marktvariabelen als bijvoorbeeld rentes, stuur dan een mail naar .(JavaScript must be enabled to view this email address).
Pagina 1 van de 1 pagina's
Economisch overzicht
Publicaties
Shift towards an American funding model
corporates, corporate lending, Greek default
Grip krijgen op ratings in de publieke sector loont de moeite
kredietrisico, credit ratings, credit rating, Basel III
Client cases
Agentschap van de Generale Thesaurie
Nét even wat verder voor de nationale schatkistbewaarder
public sector, treasury management, financiering, treasury, publieke sector



